mzk
04 خرداد 1402 - 19:25

بحران معیشت مراکز مراقبت از کودکان در انگلیس را به تعطیلی کشاند

بحران معیشت مراکز مراقبت از کودکان در انگلیس را به تعطیلی کشاند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، تحقیقات دولت انگلیس در مورد تأثیر بحران هزینه‌های زندگی بر بخش مراقبت از کودکان انسان می‌دهد از هر ۱۰ مرکزی که در این زمینه فعالیت می‌کنند یک مرکز با خطر تعطیلی مواجه هستند و بیش از نیمی آنها برای تأمین هزینه‌های خود به مشکل برخورد کرده‌اند. 

یاهو نیوز با گزارش این خبر افزود این ارقام نگرانی‌ها را در مورد ظرفیت رشد این بخش و رسیدن آن به توسعه ۴ میلیارد پوندی مدنظر دولت در جهت تحقق برنامه لندن برای «ارائه خدمات رایگان در زمینه مراقبت از کودکان» طبق برنامه پیش‌بینی‌شده در بودجه افزایش می‌دهد. 

در انگلیس در حال حاضر، والدینی که بیش از ۱۶ ساعت در هفته کار می کنند و کمتر از ۱۰۰ هزار پوند درآمد دارند، از ۳۰ ساعت مراقبت رایگان در هفته برای کودکان سه و چهار ساله برخوردار هستند. دولت متعهد شده است بین سال‌های ۲۰۲۷ تا ۲۰۲۸ این طرح را به گونه ای گسترش دهد که همه کودکان بالای ۹ ماه را شامل شود.

نیل لیچ، مدیر عامل اتحادیه «ارلی یرز» گفت دولت باید به جای آوار کردن فشارهای بیشتر بر روی این بخش از طریق دادن وعده‌های بزرگ درباره مراقبت رایگان از کودکان باید بر رفع مشکلات سیستم کنونی که حاصل سال‌ها کمبود توجه و بی‌توجهی است تمرکز کند.

گزارش وزارت آموزش (DfE)، بر اساس نظرسنجی نوامبر گذشته از ۱۸۵۷ مرکز ارائه‌دهنده خدمات مراقبت از کودکان نشان داد که ۱۰ درصد از این مراکز فکر می‌کنند احتمالاً به دلیل فشار هزینه‌ها مجبور به تعطیل کردن مراکز خود خواهند شد در حالی که ۲ درصد دیگر گفته‌اند که قصد دارند ظرف ۶ ماه آینده این کار را انجام دهند.  که قصد دارند این کار را انجام دهند.

تقریباً نیمی از این مراکز (۴۷٪) گزارش کردند که درآمد آنها برای پوشش هزینه هایشان کافی نیست. این آمار نسبت به زمستان ۲۰۲۱ که فقط یک سوم از این مراکز چنین نظری داشتند (۳۵٪) افزایش ۱۲ درصدی را نشان می‌دهد. هزینه های پرسنل و صورتحساب های انرژی اصلی‌ترین محرک افزایش فشار هزینه‌ها بر مراکز این بخش هستند. 

سه پنجم این مراکز (۶۲٪) برای کمک به کاهش فشارهای مالی شهریه‌ها را افزایش داده‌اند؛ نه دهم آنها (۸۹٪) هم سعی کرده‌اند هزینه‌هایشان را کاهش دهند که از این میان ۷۰٪ آنها می‌گویند هزینه‌هایشان را با کاهش هزینه‌کرد در خصوص غذا، مواد اولیه یا تجهیزات کم کرده‌اند.  

در حال تکمیل...

منبع: فارس
شناسه خبر: 1238335